2022’nin En Çok Beklenen 3 Strateji Oyunu

   

2022 yılı, oyun dünyası için önemli gelişmelere adım atacak. Beklediğimiz birçok ünlü yapım var. Daha önce PlayStation kullanıcıları için bu yıl gelecek oyunlardan söz etmiştik. Bu sefer biraz daha dar bir çerçeveden işe bakacağız. Strateji severler için kaçırılmaması gereken oyunlardan söz edeceğiz. Bu noktada seçtiğim 3 oyun var. Hadi gelin 2022’nin en çok beklenen 3 strateji için seçtiğim yapımlara beraber bakalım.

Beklemeye değer mi değmez mi sizden de yorum bekliyorum. O zaman hemen oyunlara geçelim.

2022’nin En Çok Beklenen Strateji Oyunları ve Çıkış Tarihleri

Tekrar hatırlatayım ki şu an sadece 3 oyuna yer vereceğim. Ama merak ettiğiniz, beklediğiniz oyunlar varsa, yorumlara yazabilirsiniz. O oyunlar için de detayları sizlerle paylaşırız.

Kaçırmayın: UFL Nasıl Bir Oyun? Ne Zaman Gelecek?

The Settlers – 17 Mart 2022 Çıkış Tarihi

Ubisoft’un en iddialı serilerinden birisi. Aslında oyunun geçmişine bakacak olursak neredeyse 30 yıllık bir mazisi olduğunu görüyoruz. Geliştiriciliğini Blue Byte’ın yayıncılığını da doğrudan Ubisoft’un üstelendiği oyun bu kez yeni yüzüyle karşımıza çıkacak.

Yine gerçek zamanlı bir strateji oyunu olacak The Settlers,Snowdrop oyun motorunun imzasını taşıyacak. Kendimde denediğim için şunu söyleyebilirim ki bu oyun motorunda gerçekten kaliteli işler çıkarmak mümkün. Ubisoft imzasını taşıyan motor, The Settlers serisini de farklı bir noktaya taşıyacak.

Oynanış açısından baktığımız zaman yapımda 3 ayrı medeniyet göreceğiz. Jorn, Maru ve Elari olmak üzere 3 ayrı topluluktan biri seçilebilecek. Her grup kendi özelliklerine ve ayırt edici bir çok özelliğe sahip olacak.

8 oyuncuya kadar çoklu oyuncu desteği de olacak yapım, bu kez çok daha detaylı düşünülmüş diyebilirim.

Bir medeniyet kurarken derin bir alt yapıya sahip olmanız gerekecek. Bu detaylı yapı içerisinde ekonomi de var, ordu düzeni de var.

Paylaşılan videolardan modellerinin de çok iddialı olduğunu gördüğüm oyunun, şu an ön siparişte olduğunu da hatırlatalım. Fiyatı ise 269 TL olarak belirlenmiş.

Company of Heroes 3 – 2022 ama şimdilik net tarih yok.

Relic Entertainment yine sahaya indi. Taktiksel savaş oyunları denildiği zaman da ilk akla gelen yapımlardan olan Company of Heroes, uzun bir aradan sonra yenileniyor. Serinin yeni oyunu ise şimdiye kadar ki en detaylı Company of Heroes olacak.

Yeni oyunun en büyük artılarından biri yeni dinamik sefer haritası olacak. Dev haritada kara güçlerini, deniz güçlerini ve hatta hava güçlerini ayrı ayrı kontrol ederek çok detaylı bir savaşa ev sahipliği yapacaksınız.

Essence Engine ile görsel yönden de çok başarılı hale getirilen seride, 2.Dünya Savaşı atmosferini yaşayacaksınız. Komuta yeteneklerini de test edebileceğiniz oyun, hem çoklu oyuncu hem de tekli oyuncu modları açısından da zengin oyun modları sunacak.

Total War Warhammer III – 17 Şubat 2022

Yine SEGA imzasını taşıyan yapımlardan biri. Efsane üçlemenin son oyunu olarak karşımıza çıkacak Warhammer III, yine dehşet verici savaş meydanlarına yer verecek. Oyun serinin ruhundan çıkmıyor. Yine kaosun hakim olmaya başladığı evrende ya iblisleri seçecek ya da onları yok etmeyi seçeceksiniz.

Her zaman olduğu gibi dev orduları göreceğimiz oyunda, artık daha fazla içerik, ırk ve taktik artılar bulunacak. Çıkınca yapım iddiasını ne kadar göstermiş göreceğiz.

2022’in en çok beklenen 3 strateji oyunu için mini listemizin sonuna geldik. Oyunlar hakkında daha fazla fikir sahibi olmanız açısından videoları da ekliyorum. Her zaman söylediğim gibi sizin de oyunlar için yorumlarınızı beklerim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/2022nin-en-cok-beklenen-3-strateji-oyunu-122952/ linkinden 30.01.2022 20:01:14 tarihinde bot ile çekilmiştir.

You may also like...