Battlefield 2042 Neden Başarısız Oldu?

   

FPS türünü sevip, Battlefield serisini bilmeyen yoktur. İddialı bir seri olduğunu kabul etmek lazım. Yıllardır süre gelen serinin son oyunu ise Battlefield 2042.

Son oyun da yine büyük umutlarla çıkmış ve ses getireceği beklenen bir oyundu. Evet oyun ses getirdi ama aksi bir yönde ses getirdi. Battlefield hayranları bile oyunu beğenmedi. Firmanın yetkilileri de bu konudan haberdar olduklarını söylemişti.

Peki oyun neden başarısız oldu? Yeni iddialara göre EA, bu konuyu tartışmak için özel bir toplantı yaptı.

Battlefield 2042 için Başarısızlığın Kilit Noktası Ne?

Kapalı olarak yapıldığı iddia edilen toplantıda oyunun başarısız olmasının nedenlerinin tartışıldığı söyleniyor. Geliştirici ekibin görüşlerine göre başarısızlığın 3 önemli nedeni var.

Bunların başında ise oyun motoru olarak kullanılan Frostbite yazılımının güncellenmesi gösteriliyor.

Ekip bir çalışma yapmış ve oyunu büyük oranda hazırlamış. Sonrasında oyun motoruna gelen güncelleme ise işleri baştan sona değiştirmiş. Güncelleme sonrasında oyun içinde belli yerler değişse de tabii ki bu bir uyumsuzluğa neden olmuş. En azından iddialar bu yönde.

Sonradan gelen bir güncellemenin dev bir alana sahip olan oyunda, ne kadar etki oluşturabileceğini düşünün. İşler bir anda tersine dönebilir.

Battlefield 2042

Motivasyon, iş takibi, düzen konularında ekstra sıkıntılar yaşanabiliyor. Özellikle bir oyun geliştiriyorsanız ve bu oyun Battlefield 2042, evden çalışmak daha zor. Çünkü bu bir ekip işi. Haliyle ekipte kopukluklar olduğu ve bu durumun da oyuna olumsuz yansıdığı söyleniyor.

Battlefield 2042

Son neden ise bana biraz saçma geldi. Yine toplantıda konuşulduğu iddia edilen 3.neden ise Halo Infinite olarak gösterilmiş. Halo’nun zamansız lansmanı nasıl bir etki yaptı artık bilemiyorum.

Toplantıda konuşulan nedenler bunlar deniyor. Evet bu nedenler geçerli nedenler olabilir. Oyun da başarısız olmuş olabilir. Fakat bana soracak olursanız, EA Games’in de Battlefield serisinin de bu hatayı kaldıracak kredisi var. Firmanın çok üzerine gidildiğini düşünüyorum.

Kaçırmayın: Haftanın Ücretsiz Oyunu Brothers A Tale of Two Sons

Sayısız başarılı Battlefield serisinden sonra Battlefield 2042 hüsranı seriye zarar vermeyecektir. Bana göre tam tersi firmanın yeni oyununda patlama yapmasına neden olabilir. 2042 yapımında yaşananlar unutturulmak istenecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/battlefield-2042-neden-basarisiz-oldu-123661/ linkinden 19.02.2022 20:02:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

You may also like...