Co-Op Alien Oyunu Aliens: Fireteam Duyuruldu

Cold Iron Studios, co-op oynanacak, üçüncü şahıs hayatta kalma nişancı oyunu Aliens: Fireteam’i duyurdu. 2015 yılında kurulan stüdyonun ilk oyunu olacak Aliens: Fireteam üzerinde yaklaşık 40 kişilik bir ekip çalışıyor.

Cold Iron’ın kurucusu Craig Zinkievich, üstüne basa basa oyunun Alien filminden değil, Aliens’tan esinlendiğini söylüyor. Aralarında ne fark derseniz Alien serinin ilk filmi, Aliens ise ikincisi. İkinci filmle birlikte Alien hikayesi genişletilmiş, işin içine Colonial Marines gibi fraksiyonlar da girmişti.

İşte Aliens: Fireteam de bu hikayeyi temel alacak ve işin içinde bolca marine olacak.

Aliens: Fireteam, orijinal Alien üçlemesinden 23 yıl sonrasını konu alacak ve bizler Xenomorph tehdidiyle yüzleşen, marine’lerden oluşan bir saldırı ekibinin parçası olacağız. Oyunda çok sayıda farklı xenomorph türü olacakmış, bizim ekibimizde ise 5 farklı sınıf arasında seçim yapabilecekmişiz.

Alien: Colonial Marines’in başarısızlığını düşününce Aliens: Fireteam için pek de heyecanlanamıyor insan, doğruya doğru. Tamam, oldukça güzel bir fragman hazırlamışlar, aksiyonun ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor. Ama şu güzelim evrende Alien Isolation’a benzeyen müthiş bir korku oyunu yapmak varken, defalarca denenmiş ‘co-op oynayalım, marine’ler xenomorph’ları öldürsün” fikri ne kadar iş yapabilecek, onu da zaman içinde göreceğiz.

İstek listenize eklemek isterseniz oyunun Steam sayfası şurada.

You may also like...