FIFA Online 4 Nedir? Ne Zaman Yayınlanacak?

 

FIFA serisini sevenler için EA Games, çok yakın bir zamanda sürpriz bir haber verdi. Firma FIFA Online 4 hakkında açıklamalar yaptı ve ilk defa 2018 yılında gördüğümüz oyunun Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Bu açıklamanın üzerinden birkaç gün geçmişti ki oyunun beta süreci için de açıklama geldi. Sonuç olarak yapımın ülkemize de getirildiğini gördük. E tabii ki şu an oyunu merak çok fazla kullanıcı var. Özellikle oyunun ücretsiz olması, oyuncuların da bir hayli dikkatini çekmiş durumda. Bizim de amacımız bu aklınızdaki soruları gidermek olacak.

Kaçırmayın: Call of Duty Vanguard Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

FIFA Online 4 Nedir? Nasıl Bir Oyun?

İlk defa 2018 yılında yayınlanmış olan oyun, grafiksel ve oynanış açısından da 2018 yılındaki yapımı temel alıyor. Çok oyunculu bir oyun olan FIFA Online 4için en önemli nokta tamamen ücretsiz bir oyun olacak olması.

Sadece kayıt yaptırmanız ve oyunu indirmeniz yeterli oluyor. Herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ana seride olduğu gibi oyunu satın alma gibi bir durum da yok. Oyunun yapısına gelince, çok büyük bir fark olmadığını söylemek lazım. Yapımda 600 adedin üzerinde futbol takımı ve 17.000 üzerinde de futbolcu yer alıyor.

FIFA Online 4

Sadece yeni futbolcular değil efsane isimlerin de aralarında bulduğu geniş bir futbolcu havuzu sunulmuş durumda. Oyun modlarına gelince, isterseniz Lig maçları, isterseniz 1V1 maçlar, isterseniz arkadaşlarınızla dostluk maçı modlarını ya da UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayabiliyorsunuz. İşi daha çok yönetme kısmında olanlar için yine oyun içerisinde gelişmiş bir antrenör modu olduğunu da ekleyelim.

Tüm bunlara ek olarak tabii ki FIFA yapımlarında çok sık rastladığımız kendi takımını oluşturma ve transfer pazarı olayı da yine karşımıza çıkıyor. Gelişmiş bir transfer pazarı var ve oyun içinde kazandığınız paralar ile burada kendinize yeni futbolcular alabiliyorsunuz. Takımınızı geliştirebiliyorsunuz.

Oyun için en genel bilgileri verecek olursak bunları söylemiş oluruz. Fakat biliyoruz merak edebileceğiniz daha çok fazla nokta var. FIFA Online 4 ne zaman çıkacak? Gibi birçok soru var. Hadi bunlara da bakalım.

FIFA Online 4 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun Türkiye’ye gelmesi biraz uzun sürdü. Aslında başta söylediğimiz gibi 2018 yılında çıkmış olan bir yapımdı. Türkiye için ise 27 Ağustos ayında beta kayıtları alındı. Beta kayıtlarının alınmasının ardından 28 Ağustos ile 2 Eylül arasındaki beta testleri de başladı.

Şu an oyuna kayıt olanlar ise oyun dosyalarını erkenden indirebiliyor. Fakat oyunu oynamak adına 2 Eylül tarihini beklemeniz gerekiyor. 2 Eylül’den sonra yapım tamamen kullanıma açılmış olacak.

Oyun hakkında bir soru cevap bölümü de yapacağız. Ama önce sistem gereksinimleri konusunda da bilgi verelim.

FIFA Online 4

FIFA Online 4 Sistem Gereksinimleri Neler?

Bir kere online oyun için iyi bir internetiniz olduğunu söylemek lazım. Onun dışında oyun için çok yüksek bir sistem gereksinimi istenmiyor.

Minimum için İstenen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD Phenom 7950 4 çekirdek veya AMD Athlon II X4 620 ya da Intel Core i3-2100 3.1 GHz
 • Ekran Kartı: Radeon HD 7570 veya NVIDIA Geforce GT730 1 GB
 • RAM: 4 GB seviyesinde
 • Depolama Birimi: 18 GB
 • İşletim Sistemi: Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10-64 bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: AMD FX-6350 6 çekirdek ve üzeri veya Intel Core i5-2550 3.4 GHz
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD6870 3 GB veya NVIDIA GTX 460 ile üzeri seriler
 • RAM: 8 GB
 • Depolama Birimi: 18 GB
 • İşletim sistemi: Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10-64bit

FIFA Online 4 sistem gereksinimleri de böyle. Bu bölümü de bitirdiğimize göre merak edebileceğiniz kısımlara geçeceğiz. Bir soru cevap kısmı yapalım.

[iframe loading=”lazy” title=”EA SPORTS™ FIFA Online 4: Hemen Kaydol!” width=”1320″ height=”743″ src=”https://www.youtube.com/embed/J4wM2EckoF4″ frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen]

Soru Cevaplarla Oyun Hakkında Merak Edilenler

Oyunda Türkçe Spiker Olacak mı?

 • Evet. 300 saate yakın seslendirme yapılmış ve oyunda Türkçe spiker olacak. Hatta bu isimler Murat Kosova ile Nebil Evren olacak.

Oyundaki Modlar Tam Olarak Hangileri Olacak?

 • Özel maç modu, 1V1 maç modu, antrenör modu, TD modu, lig modu gibi modlar göreceğiz.

Sadece PC için mi Geliyor?

 • Evet. FIFA Online 4 sadece PC için geliştirilen bir oyun oldu. Konsol sahiplerinin ne yazık ki ana seriye yönelmesi gerekiyor. Mobil için ya da konsol için ilerde farklı şeyler düşünülür mü bir şey diyemiyorum.

Oyun Tamamen Ücretsiz mi?

 • Evet. Ücretsiz bir oyun sunuluyor. Üye olarak oyunu indirip oynuyorsunuz. Fakat oyun içi satın almalar tabii ki var. Farklı paketler alarak oyun içinde daha fazla gelişebiliyorsunuz. Özel kulüp paketleri falan var.

Oyunda Türkiye Süper Ligi Olacak mı?

 • Evet. Türkiye Süper Ligi yapıma dahil edilmişti. Oyuncular bizim ligimizde de mücadele edebilecek.

Futbolu Bırakan İsimleri de Oyunda Görebilecek miyiz?

 • Evet. Eski futbolcular da oyunda yer alıyor.

Oyun Sunucuları Türkiye’de mi?

 • Yapım, oyunda herhangi bir sunucu sorunu yaşanmaması adına, oyun için Türkiye içerisinde de yerel sunucular ayarlamış. Bu demek oluyor ki oyunda herhangi bir bağlantı sorunu yaşanmasının önüne geçilecek.

FIFA Online 4 nedir ya da ne zaman çıkacak gibi sorular için bizim vereceğimiz cevaplar bu kadar. Yine ek merak ettikleriniz olursa, bizim atladığımız bir nokta olmuşsa da yorumlarınızı bekleriz. 🙂 İyi oyunlar diliyorum. Oyunun resmi sitesine de buradan ulaşabileceğinizi belirtelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fifa-online-4-nedir-ne-zaman-yayinlanacak-117355/ linkinden 30.08.2021 15:08:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yayım tarihi
Haber olarak sınıflandırılmış