Hellblade 2’nin Yapımı Ninja Theory’i Epey Zorluyormuş

Microsoft’un yeni paneli Xbox Showcase Extended ile birlikte Hellblade 2‘den yeni görüntülere kavuştuk. Ninja Theory‘nin “baş yaratıcı ninjası” Tameem Antoniades‘in sunumuyla birlikte gördüğümüz yeni video atmosfer hakkında hayranların kafasındaki soru işaretlerini biraz daha giderdi. Senua’nın hikayesinin ikinci kısmı en az ilki kadar çetrefilli olacak gibi gözüküyor.

“Hellblade bizim için gerçekten çok özel bir oyun. Bu yüzden sıradan bir ikinci oyun yapmak istemedik. Çok daha özel bir şeyler yapmak istedik. Yani bu uğurda hayatımızı epey zor hale getirdiğimizi söyleyebilirim. Dokuzuncu yüzyıl İzlanda’sında geçecek olan oyun için o bölgeye bir ekip yolladık ve bazı fotoğraflama ve sanat işleri gerçekleştirdik. Uydu görüntüleriyle birlikte bölgenin büyük çoğunluğunu yeniden yaratabileceğiz.” diyen Antoniades yapım sürecinden de bahsetti.

  • Senua’s Saga: Hellblade II, Unreal Engine 5’e Geçiş Yaptı

Epic Games yani Unreal Engine 5 ile birlikte çalışarak karakter modellemeleri ve kostümlerde de bir sonraki aşamaya geçeceklerini belirten Şef Ninja’nın anlattıkları ve videoya bakınca bizleri gerçekten oldukça özel bir oyun deneyimi bekliyor gibi gözüküyor. Oyun çıkış gününden itibaren Xbox Game Pass üzerinden oynanabilecek. 

You may also like...