Hugh Jackman’ın Yeni Bilim Kurgusu Reminiscene’den İlk Fragman Yayınlandı

Hollywood’un her dönem hayatımıza kattığı tartışmalı bir bilim kurgu filmi olmuştur. Bu işlere genelde Christopher Nolan‘dan alışığız ki kendisi son Tenet filmiyle yine bir tartışma başlattı. Ancak bu sefer yeni bir rakibi var. Westworld dizisinin yaratıcılarından Lisa Joy‘un yazıp yönettiği ve başrolünde Hugh Jackman‘ın yer aldığı Reminiscene filminin ilk fragmanı yayınlandı. Bana ilk intiba olarak biraz BioShock oyunlarının atmosferini anımsatan filmde oldukça ilginç bir konuyla karşı karşıyayız.

Asıl kahramanımız olan Nick Bannister, insanların sorunlarını zihinleri sayesinde çözen bir dedektif. Çok da uzak olmayan distopik bir gelecekte geçen film kurugusunda Nick özel bir askeri teknoloji sayesinde müşterilerin anılarını yeniden yaşamalarına yardımcı olurken bir yandan da asıl zaman çizgisindeki sorunlarla uğraşıyor. Mae isimli bir müşterinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından onu aramak için yola çıkan Nick bu sayede çok fazla dikkat çekmeye de başlıyor.

  • Robert Kirkman’ın Hardcore Çizgi Romanı Film Oluyor

Hikayenin üzücü kısımlarından birisi ise Lisa Joy’un senaryoyu yazarken babasının ölümünden ilham alması. Güzel anılar kadar kötü anıların da hayatın bir parçası olduğunu bilen Lisa Joy filmdeki teknolojik altyapı için ise lisedeki biyoloji dersinden ilham almış. Bu açıklaması şimdiden filmin “bilimsel altyapısını” tartışacaklar için büyük bir kaynak oldu bile. Jackman’ın yanı sıra Rebecca Ferguson ve Thandiwe Newton gibi isimlerin de kadrosunda yer aldığı Reminiscene filmi bu yıl içerisinde hem vizyona girecek hem de HBO Max üzerinden yayınlanacak. 
 

You may also like...