LEGO Star Wars Terrifying Tales İlk Fragmanına Kavuştu

LEGO ve Star Wars markaları bir araya gelince nedensiz çok mutlu oluyorum. Bunun en büyük sebebi senelerdir oynadığımız LEGO Star Wars oyunları. LEGO filmleri de Star Wars’tan bağımsız olarak epey eğlenceli filmler, özellikle LEGO Batman ve The LEGO Movie gerçekten mizah dozu çok yüksek iki yapım. Şimdi ufukta benzer bir lezzet Star Wars için yer alıyor. Disney+’nın özel içeriği LEGO Star Wars Terrifying Tales, Cadılar Bayramı zamanı bizi “korkutmaya” hazırlanıyor. 

Poe Dameron ve BB-8’in Mustafar’a zorunlu iniş yapmasıyla başlayan fragmanda Darth Vader‘ın meşhur kalesinin bir lüks otel haline geldiğini görüyorlar. Burada Ben Solo’nun Kylo Ren oluşundan tutun Darth Maul‘un yeniden doğuşuna kadar tonla hikaye bizleri bekliyor. En ilgi çekici olaylardan birisi ise Luke Skywalker‘ın bir Wookie patisi tutarak dilek dilemesi ve Galaktik İmparatorluk saflarına geçtiği alternatif bir hikaye. Hafiften bir What If esintisi de kendisine yer bulmuş. 1 Ekim günü yayın hayatına başlayacak olan Terrifying Tales, oldukça eğlenceli anlar vaat ediyor. 

İlk fragmanla birlikte özel yapımın senaryo özeti de paylaşıldı;

“The Rise of Skywalker’da yaşanan olaylardan sonra Poe ve BB-8 volkanik bir gezegen olan Mustafar’a zorunlu bir iniş yapmak zorunda kalıyorlar. Burada Darth Vader’ın kalesini satın alıp galaksinin ilk Sith temalı lüks otelini yapan açgözlü Graballa Hutt ile karşılaşıyorlar. Poe ve BB-8, X-Wing’leri tamir olana kadar Graballa ve Dean (Graballa için çalışan cesur genç bir mühendis) ile birlikte bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu gizemli kalenin derinliklerinde Vader’ın sadık yardımcısı Vanee ile birlikte kadim eşyaların, ikonik kötü adamların ve Star Wars’un her döneminin korkunç hikayeleri onları bekliyor. Dean, Poe ve BB-8’in yardımıyla kadim bir kötülüğün yükselmesi engellenirken kahramanlarımız korkularıyla yüzleşip, arkadaşlarının yanına dönebilmek için kaçmaya çalışacak.”

LEGO Star Wars Terrifying Tales’in senaryosunu yazan David Shayne aynı zamanda yapımcı olarak da kadroda yer alacak. Ken Cunningham’ın yönetmenliğinde izleyeceğimiz bu özel yapımın yaratıcı ekibi de en az bir Star Wars filmi kadar kalabalık. James Waugh, Josh Rimes, Jacqui Lopez, Jill Wilfert, Keith Malone, Jason Cosler, Jennifer Twiner McCarron, Daniel Cavey ve Dan Langlois isimleri de yapımcı koltuğunda oturuyor. Son olarak Terrifying Tales’in seslendirmen kadrosu da şu şekilde;

  • Jake Green – Poe Dameron
  • Raphael Alejandro – Dean
  • Dana Snyder – Graballa The Hutt
  • Tony Hale – Vanee
  • Christian slater – Ren
  • Trevor Devall – Palpatine
  • Mary Elizabeth McGlynn – NI-L8
  • Matt Sloan – Darth Vader

Bir LEGO Star Wars yapımı için epey geniş ve kaliteli kadro ortaya çıkmış. Disney+ artık elindeki markaların potansiyelini tam olarak kavramış gibi gözüküyor. The Mandalorian ve diğer dizilerle Star Wars Evreni’nin daha ciddi taraflarına giderken LEGO ile birlikte eğlenceli bir Star Wars macerasına da kimse hayır demez. Umarım bu özelin sonu da Holiday Special gibi olmaz…

You may also like...