Steam, Geniş Ekran Modunun Tasarımını Değiştirdi!

 

Günümüzün en popüler ve en köklü dijital oyun mağazalarından Steam, 2012 yılında Geniş Ekran Modu isimli yeni bir özellik tanıtmıştı ve bu özellik sayesinde Steam uygulaması ekranınızın tamamını kaplayıp farklı bir tasarım sunuyordu.

Steam’in sahibi olduğu Valve ise 10 yılın ardından mevzubahis özelliğin tasarımı tarafından bir takım değişikliklere gitti ve özelliği 10 sene sonra güncelledi.

Yenilenen Geniş Ekran Modu, bilgisayarınızda bir konsol hissiyatı sağlayacak!

Steam, köklü bir değişim içerisinde ve bu değişiklikleri ilk etapta indirme sekmesi tarafında faaliyete geçirdi. Ardından mobil uygulamasını ve mağaza tasarımını elden geçirmişti, şimdi ise sırada Geniş Ekran Modu yer alıyor.

2012 senesinde tanıtılan özelliğin amacı bilgisayarınızdaki Steam uygulamasını bir kontrolcü ile büyük ekranda daha rahat kullanabilmenizi sağlıyordu ve böylelikle bilgisayarda eğer bir kontrolcü kullanıyorsanız oyunları açmak için klavye ve fareye asla ihtiyacınız kalmıyordu.

Tam 10 senenin ardından güncellenen özellik, Steam Deck tarafında kullanılan kullanıcı arayüzünün aynısını bilgisayarınızda kullanmanıza olanak sağlıyor.

You may also like...