The Expanse Altıncı Sezondan İlk Fragman Yayınlandı

Bilim kurgu dizileri çok uzun yıllardır hayatımızın bir parçası. Takvimleri ne kadar geriye sararsak saralım bir yerlerden Star Trek hemen göze çarpacaktır. En kötü Turist Ömer: Uzay Yolunda filmini görebiliriz. Bu janranın en başarılı yapımlarından The Expanse ise epey karmaşık bir yol ile finale doğru ışık hızında yol alıyor. Amazon Prime üzerinden yayınlanacak olan altıncı sezon dizinin en azından şimdilik finalini yapacak.

Yayın hayatına 2015 yılının son günlerinde SyFy üzerinden başlayan The Expanse, 2019 yılında dördüncü sezonuyla Amazon Prime üzerinden hayata dönmüştü. Şimdi ufukta gerçek anlamda bir final var. 10 Aralık günü başlayacak olan final sezonu her Cuma günü yeni bir bölümle karşımıza çıkacak. 14 Ocak 2022 tarihi ise final bölümünü izleyebileceğiz.

Ancak bu final geçici bir final olabilir. Zira epey geniş bir hayran kitlesine sahip olan Expanse, Amazon’dan sonra da farklı bir yayın servisinde yoluna devam edebilir. Son sezonun sadece altı bölüm sürecek olması da bu kadar kısa sürede çok fazla olayın nasıl sonuçlanacağı konusunda ciddi soru işaretleri oluşturuyor. 2018 yılında SyFy’ın iptali sonrası diziye kucak açan Amazon gibi diğer yayın servisleri de bu fırsatı beliyor olabilir.

Özellikle Apple TV Plus bilim kurgu konusunda önemli adımlar atmaya başladı. Son olarak Isaac Asimov‘un Vakıf serisini ekrana uyarlayacağı açıklanan Apple TV Expanse’in yeni evi olabilir. Tabii Netflix gibi diğer firmalar da bu fırsatı mutlaka değerlendirecektir. Şimdilik önümüzde sadece alt bölümlük bir serüven kaldı. Maceranın devamına 2022’den sonra yeniden bakarız. 

You may also like...