Xbox Game Pass Beta Artık Çift Ekranlı Telefonları Destekliyor

 

En son Xbox Game Pass beta sürümü, Surface Duo dahil olmak üzere çift ekranlı akıllı telefonlar için optimizasyon desteği aldı. Amerikalı yazılım ve teknoloji devi Microsoft’a ait platform artık dokunmatik kontrolleri ikinci ekrana taşımanıza izin verebilecek rahat tam ekran oyun oynamanızı sağlıyor. Geliştiriciler, oyunlar için özel kontroller oluşturabilirler; bu, çift ekranlı oyunların bir oyunu oynamanın en iyi yollarından biri olabileceği anlamına geliyor.

Resimde de görebileceğiniz gibi bir ekranınızda oyunu tam ekran olarak çalıştırabilirken ikinci ekranınızda oyunun kontrollerini kullanabiliyorsunuz. Bu da kullanıcılara daha rahat bir deneyim sunuyor.

Gears 5 gibi bazı oyunlar, cihazdaki jiroskobu destekliyor ve cihazınızı hareket ettirerek oyunla etkileşime girmenize olanak tanıyor. Platforma desteğin eklenmesi, çift ekranlı telefonun en iyi taşınabilir Xbox olma vaatlerinden birini yerine getiriyor. Desteğin genel olarak tüm Xbox Game Pass kullanıcılarına ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Yayım tarihi
Haber olarak sınıflandırılmış