Xbox Oyunlarında Reklam mı Gösterilecek?

   

Geçtiğimiz hafta içerisinde Business Insider tarafından Xbox oyuncularını meraklandıran bir haber yapıldı. Habere göre bazı Xbox oyunlarına reklam geleceği söyleniyordu. Peki işin aslı ne?

Verilen bilgiler ve son iddialara göre konu hakkında bir değerlendirme yapalım. Belki de sanıldığı kadar önemli bir şeyden söz edilmiyordur. 🙂

Ücretsiz Xbox Oyunlarına Reklam mı Gelecek?

Önce bir haberden söz edelim. Habere göre Xbox Game Passkapsamında verilen ücretsiz oyunlarda, oyun içi reklamlar gösterileceği söyleniyor.

Oyunun içerisinde bir tabela üzerinde, bir sahne de ya da bir duvar afişinde marka reklamlarını görebiliriz.

Kaçırmayın: GeForce NOW için 8 Yeni Oyun Daha Açıklandı

Reklamların ise oyun deneyimini bozmadan yerleştirileceği söylenmekte. Mesela açık dünya temelli bir oyundan örnek verelim. Diyelim ki Watch Dogs oynuyorsunuz. Şehrin içerisinde geziyorsunuz.

Şehirde yer alan reklam panosu üzerinde, reklamı alınan markanın reklamları gösterilebilecek.

Xbox

Uygun yerlere yerleştirilen reklamlar oyunda sırıtmayacaktır. Yani iddialar doğru olsa bile oyuncular için değişen çok bir şey olmayacak.

Microsoft için ne değişir derseniz, ekstra bir gelir kapısı elde etmiş olur. Zira bazı oyunların oyuncu sayısı düşünüldüğü zaman, markaların da bu tip reklamlara ilgi duyacağı kesin.

Ama bu karar gerçek mi ya da ne zaman uygulanmaya başlar bilemiyoruz. Henüz iddiaları doğrulayacak bir açıklamada da gelmedi. İlerleyen günlerde iddialar konusunda daha fazla detay gelecektir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/xbox-oyunlarinda-reklam-mi-gosterilecek-126405/ linkinden 17.04.2022 17:04:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

You may also like...