Xbox Series X ve Series S İçin En İyi Ücretsiz Oyunlar

Microsoft Xbox Series X ve Series S için en iyi ücretsiz oyunlarını sizler için derledik. İşte oynaması ücretsiz en iyi Xbox Series X ve Series S oyun konsolu oyunları.

Son Xbox Insider güncellemesi ile birlikte Xbox Alpha ve Alpha Skip Ahead aşamasındaki kullanıcılar için ücretsiz olarak oynanabilen (F2P) Xbox oyunlarını için Xbox Live Gold aboneliği ihtiyacını ortadan kaldırıyordu. Xbox Live Gold aboneliğinin bu tür oyunlarda kaldırılması durumu kısa süre içerisinde diğer Xbox Insider seviyelerine ve son olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

Yazılım devi Microsoft’un bu hamlesi pek çok oyuncu için büyük bir avantaj olacaktır zira, bir ücretsiz oyunu oynamak için ücretli bir abonelik ödemeniz gerekiyorsa bu oyun gerçek bir ücretsiz oyun değildir. Bu durum ayrıca Microsoft’un elini Nintendo ve Sony’ye karşı daha güçlü hale getirecek. Bu sayede Microsoft Xbox kullanıcıları Xbox Live Gold servisine abone olmadan F2P oyunlarına erişmelerine imkan tanıyacak.

xbox-series-x-ve-series-s-icin-en-iyi-ucretsiz-oyunlar

Yapılacak olan bu değişiklikle birlikte Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X oyun konsolu sahiplerinin oynayabilecekleri en iyi 10 F2P oyununu listeledik. Bu listeyi hazırlarken oynaması ücretsiz olan ancak pek çok seviyenin kilidini açmak için belli bir ödeme yapmanız gereken Destiny 2 ya da Killer Instinct oyunlarını listeye almadık.

Xbox Series X ve Series S İçin En İyi Ücretsiz Oyunlar

Apex Legends

Bir zamanların popüler oyunlarından birisi olan Apex Legends oyunu, Titanfall evreninde geçen battle royale

tabanlı bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere Battle Royale türündeki pek çok oyunda oyuncular oyuna eşit düzeyde başlıyor. Apex Legends oyununda her oyuncuya karşılaşma içerisinde biraz farklı yetenekler sunan özel yeteneklere sahip bazı kahramanlar bulunuyor. Oyun ayrıca akıcı bir battle royale deneyimi sunuyor.

Call of Duty : Warzone

Bir diğer Battle Royale türü oyunu olan Call of Duty : Warzone oyunu Call of Duty evreninde geçen bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. 150 kişinin bir haritada hayatta kalma mücadelesi vereceği Call of Duty : Warzone oyununda Call of Duty serisinden pek çok silahın olması oyunun popülerliğini arttıran önemli bir etmen olarak karşımıza çıkıyor.

Dauntless

Şimdiye kadar Monster Hunter veya Dragon’s Dogma oynadıysanız, Dauntless oyununun ne vaad ettiğini rahatlıkla kavrayabilirsiniz. Dauntless oyunu özünde bir canavar avlama oyunudur. Bu canavar avlama oyunu 4 kişilik coop gruplarla bir bölgeye inip oradaki kocaman kötü canavarı öldürmeyi gerektiriyor. Oyun bu anlamda türünün başarılı örneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Fortnite

Epic Games’i popüler hale getiren en önemli olan Fortnite kendine has Battle Royale deneyimi ile kitlesini genişletmeye devam ediyor. Oyunu daha önce oynamamış olsanız bile duymamanız imkansız. Bu sebeple oyunu aktarmak yerine oyunda olanları aktarmakta yarar var. Pek çok moda, kostüme ve karaktere sahip olan oyun her kesimden oyuncuya hitap ediyor. Oyunda ayrıca ünlü konserler, film fragmanları ve etkinlikler düzenleniyor. Hala bekliyor musunuz? Otobüse atlayıp adaya iniş yapıp eğlencenin ve rekabetin tadını çıkartın.

Xbox Series S ve Series X sahiplerinin deneyimleyebileceği diğer oyunlar ise şöyle;

Neverwinter : Avernus

Path of Exile : Echoes of the Atlas

Phantasy Star Online 2

Roblox

Rocket League

Warframe

 

 

xbox series x ücretsiz oyunlar xbox ücretsiz oyunlar